Staff List

Staff List

 
Mrs Nina Kingsmill Moore Headmistress
Miss Laura Rodgers Deputy Head Academic
Mrs Donna Sweeney Deputy Head Pastoral/Designated Safeguarding Lead (DSL)
Mr Dominic Tucker Head of Lower School/Assistant Head/ Deputy DSL
Mrs Melanie Mills Head of Assessment, Teaching & Learning
Mr Anthony Hawksley Bursar
Ms Philippa Baker Assistant Bursar
   
Ms Brooke-Jayd Lombaard Form Teacher (R1)
Mrs Aneta Gupta Form Teacher (R2)
Miss Nicola Bahar Form Teacher (1B)
Mrs Camilla Kalisher Form Teacher (1KF)
Mrs Nicole Fulton Form Teacher (1KF)
Miss Daisy Greenlees Form Teacher (2G)
Miss Annabel Calkin Form Teacher (2M) Maternity Cover
Mrs Natasha McGuigan Form Teacher (2M)
Miss Katherine Lock Form Teacher (3L)
Miss Anna Slater Form Teacher (3S) Curriculum Enrichment
Miss Sarah Martin Form Teacher (4M) Head of Drama
Mr Quinton van Rooyen Form Teacher (4R) Head of Humanities
Miss Yubitsa Broughton Cenamor Form Teacher (5B) Maths Teacher
Mrs Clare Cadenhead Form Teacher (5C) Head of English
Mr Julian Ludwick Form Teacher (6L) Head of Maths
Miss Sophie Mogridge Form Teacher (6M) English Teacher and Post 11+ Programme Co-ordinator
 
Mrs Nicola Cox Head of Art
Miss Jessie Humble Head of PE
Mrs Caroline Marley Head of Music
Mme Metro Head of French
Miss Helena Ross Head of Science
Mrs Neeta Verma Head of Digital Learning
 
Mrs Sarah Dennis Learning Support Co-ordinator
 
Ms Sooha Park Music Teacher
 
Mrs Elysee Enness-Laporte PE Teacher
Mrs Alicia Payne PE Teacher
Miss Holly Probert PE Teacher
 
Mrs Valerie Isaia Teaching Assistant (R1)
Mrs Alison Moran Teaching Assistant (R2)
Miss Victoria Pawle Teaching Assistant (R)
Miss Ella Haycock Teaching Assistant (1B)
Ms Nikala Short Teaching Assistant (1KF)
Ms Francesca Ede Teaching Assistant (2G)
Miss Antonia Leslie Teaching Assistant (2M)
Miss Jennifer Pierpoint Teaching Assistant (Y3)
Mrs Jo Samols Teaching Assistant (Y3)
Ms Jennie Trigg Teaching Assistant (Y3)
Miss Emily Webb Teaching Assistant (Y3)
Ms Clare Atkinson Teaching Assistant (Y4)
Mrs Fiona Hayes Teaching Assistant (Y5/Y6)
  
Miss Hannah Fisher Gap Student
Miss Juliet Rabitte Gap Student
 
Mrs Emine Alagoz Playground Assistant
Miss Cassandra Batchelor Playground Assistant
  
Mr Floyd Ball IT Manager
Mr Arman Zonuzi Site Manager
Mr Luke Karpavicius Site Assistant
  
PERIPATETIC MUSIC STAFF
Mr Jason Anderson Piano Teacher
Ms Emily Anderson Clarinet Teacher
Miss Amanda Forbes Voice Teacher
  
OFFICE STAFF
Mr David Callaghan Registrar
Miss Sophie Lambert School Secretary/Marketing
Mrs Laura Pennick Head's PA/Office Manager
Miss Natasha Sookrah Reception/Admin Assistant

KITCHEN STAFF
Mrs Dinah Adjei-Djan
Mr Maciej Jaskulski
Mrs Susie Kaminsky
Miss Bridgett Powell
Mr David Weah